2 grudnia 2012

Dlaczego ksylitol a nie cukier?

Grono osób walczy z wieloma chorobami lub zmaga się z otyłością. Ma alergię. Nie może jeść cukru a ma ogromną ochotę na słodkie. Ksylitol to najlepsze rozwiazanie!:)

Głównym powodem dlaczego w moich wypiekach jak i na codzień używam ksylitolu jest to, że zawiera on 2 razy mniej kalorii niż zwykły cukier. Ksylitol zalecany jest dla osób chorych na osteoporozę, gdyż wspomaga nasz organizm w przyswajaniu wapnia. Ma również działanie antybakteryjne, co podnosi nam odporność, likwiduje zapalenie dziąseł czy drobne ubytki próchniczne poprzez przywracanie właściwego pH naszej śliny. Ksylitol zmiejsza także występowanie alergii, oraz ogranicza rozwój pleśni jak np. Candida- grzyb przewodu pokarmowego. Jest równie mocno polecany dla osób chcących sie odchudzać. Uważam, że ksylitol jest lepszy od cukru również dlatego, że cukier niszczy bakterie, które potrzebne są nam do prawidłowego funkcjonowania, a ksylitol powoduje ich rozwój. 
Ksylitol można spotkać nie tylko w sklepie, jako coś gotowego, co można kupić i dodać do naszych potraw. Sam ksylitol wsytępuje w naturze w niektórych owocach(malina ma w sobie gram ksylitu) czy warzywach. Ksylitol zmiejsza również wzrost poziomu glukozy we krwii oraz reakcję insulinową organizmu na wchłanianie glukozy. Dlatego jest polecany dla osób chorych na cukrzycę (jak i nie tylko).